Aktualności

listopad 2023

Linia do schładzania tortilli i pit

Zespół przenośników taśmowych przeznaczony do schładzania tortilli i pit składa się z przenośnika taśmowego wielopoziomowego, które podaje transportowany produkt w dół z poziomu na poziom. Takie rozwiązanie zapewniło oszczędność miejsca i pozwoliło Nam zmieścić się w niewielkiej komorze chłodzącej, z której transportowane pity i tortille podawane są na zewnątrz przenośnikiem wznoszącym do stanowiska pakowania znajdującego się za ścianą.

Linia do schładzania tortilli i pit

listopad 2023

Nowy budynek

biurowo-produkcyjny

W 2021 r. rozpoczęliśmy budowę nowego budynku biurowo-produkcyjnego. Dzięki nowej inwestycji będziemy mogli powiększyć zakres produkcji o jeszcze większe przenośniki oraz linie transportowe. Większy magazyn pozwoli Nam dostarczać Nasze produkty w krótszym okresie czasu oraz Poszczególne etapy produkcyjne począwszy od obróbki metali, poprzez spawanie, po montaż, uruchomienie i testowanie będą od siebie odseparowane. Większa powierzchnia montażowa umożliwi Nam realizację kilku projektów linii przenośników jednocześnie.

Nowy budynek biurowo-produkcyjny Primacon

wrzesień 2023

Linia do pakowania reflektorów

do transportu i pakowania reflektorów z transferem pasowym

Dzięki zastosowanym rozwiązaniom na niewielkiej powierzchni i specjalnej konstrukcji umożliwiliśmy podawanie boxów do robota, która pakuje je podciśnieniem warstwowo. Przenośnik pasowy transferowy umożliwia przeniesienie napełnionego boxu na sąsiedni transporter rolkowy i transport ich do stacji odbioru.

Linia do pakowania reflektorów

maj 2023

Linia do kompletacji i pakowania zamówień

Linia transportowa przenośników rolkowych przeznaczona jest do kompletacji i pakowania zamówień. Zamówienia pakowane są na stanowiskach znajdujących się wzdłuż linii i przekazywane na przenośniki rolkowe. Paczki po dojechaniu do końca zatrzymują się na czujniku, a ich ściągnięcie powoduję ruch o jedną pozycję do przodu.

Linia do kompletacji i pakowania zamówień

luty 2023

Linia do desek

do transportu, odbioru i podawania desek

Oddana do użytku pod koniec 2022 roku linia do desek służy do odbioru, transportu i podawania desek o maksymalnej długości 6m. Odbiór odbywa się na 6 rzędach przenośników łańcuchowych. Dopychacz pneumatyczny zapewnia ich właściwe ułożenie na przenośnikach rolkowych. Po dojechaniu do końca linii przenośników rolkowych, popychacz łańcuchowy podaje deski na transportery pasowe. Linia jest w pełni zautomatyzowana.

Linia do transportu desek

styczeń 2023

Linia do mebli tapicerowanych

do transportu i montażu mebli tapicerowanych

W styczniu 2023 firma PRIMACON oddała do użytku linię do transportu i montażu poszczególnych elementów mebli tapicerowanych. Specjalnie skonstruowany przenośnik taśmowy/łańcuchowy umożliwia zastosowanie bezpośrednio na taśmie takerów (zszywaczy) tapicerskich, zaś jej poszczególne elementy mogą być łatwo wymieniane w zależności od zużycia.

Linia do mebli tapicerowanych

kwiecień 2022

Linia recyklingu aerozoli

Zespół przenośników do transportu puszek aerozoli odbiera zasypywane do kanału zużyte puszki. Linia podzielona na dwie nitki i w zależności od produkcji ma za zadanie przekazywanie puszek do niszczarki lub separatora.

maj 2020

Transportery taśmowe do okapów

do montażu elementów okapów

Naszym kolejnym nowym projektem jest linia do transportu okapów. Oddajemy do Państwa dyspozycji przenosniki o szerokości 1200 mm, które służą do montażu elementów okapów. Profesjonalny system fotokomórek zapewnia pracę i bezpieczny transport elementów. Montaż odbywa się na czterech przenośnikach taśmowych.

Linia do montażu elementów okapów

kwiecień 2020

Transportery do dań gotowych

łańcuchowe i taśmowe

Firma Primacon specjalizuje się również w produkcji i montażu przenośników taśmowych i łańcuchowych przeznaczonych do produkcji żywności. W lutym mieliśmy przyjemność dostarczyć linię nierdzewnych transporterów taśmowych i łańcuchowych do transportu dań gotowych. Przenośniki tasmowe miały za zadanie podawanie dań wychodzących ze zgrzewarki do dalszych procesów pakowania. Różnica prędkości między transporterami tasmowymi pozwoliła uzyskać dystans, niezbędny do zapewnienia właściwego nadruku na opakowaniu. Zadaniem transportera łańcuchowego było podanie zapakowanego produktu do wagi.

Transportery taśmowe do dań gotowych

wrzesień 2019

Linia do transportu szyb samochodowych

Firma PRIMACON zrealizowała projekt transportu szyb samochodowych na linii montażowej, przy pomocy transporterów taśmowych oraz transferu ssawkowego. W pełni zautomatyzowana linia pozawala na dużą wydajność.

Linia do transportu szyb samochodowych

lipiec 2019

Przenośnik taśmowy do pralin

Kolejny sukces Primacon. Polecamy naszym klientom łamany i w całości wykonany ze stali nierdzewnej transporter do pralin. Przenośnik posiada taśmę poliuretanową z falą boczną i zabierakami.

Przenośnik tasmowy do transportu pralin

sierpień 2016

Transportery do linii montażu foteli samochodowych

Transporter taśmowy z szarą taśmą modułową i niebieskim wstawkami co 3000mm przeznaczony do montażu foteli samochodowych. Regulacja kąta nachylenia obu transporterów pozwala na zmianę nachylenia taśmy przenośnikowej zapewnia większy komfort pracy osób znajdujących się przy linii montażu foteli samochodowych. Niebieskie moduły taśmy rozmieszczone co 3000 mm umożliwiają kontrolę czasu montażu poprzez poszczególnych pracowników linii.

Transporter do linii montażu foteli samochodowych

sierpień 2016

Przenosniki siatkowe do zniczy

Wyprodukowane przez Primacon transportery do zniczy równomiernie dostarczają wkłady do zniczy spod nalewarki. Stalowa, nierdzewna taśma transportowa zapewnia dużą estetykę i żywotność przenośnika.

Przenośnik siatkowy do transportu zniczy

wrzesień 2015

Wysokohigieniczne transportery taśmowe

Prezentujemy wysokiej jakości transportery taśmowe z taśmą modułową dla przemysłu spożywczego. Specjalne rozwiązania dla skrzynek elektrycznych oraz łączenia tulejowe zapewniają dużą higienę i dostępność dla mycia przenośników pod wodą ciśnieniem.

Przenośnik taśmowy dla przemysłu spożywczego

Doradztwo i wsparcie techniczne

Primacon jest dostawcą rozwiązań dla transportu technologicznego. W celu poprawy wydajności kierujemy nasze bogate portfolio produktów do wielu gałęzi przemysłu. Z kolei nasze zaangażowanie i odpowiedni serwis zapewniają kreatywność rozwiązań dla poszczególnych zagadnień.

Dzięki bezpośrednim kontaktom z czołowymi producentami europejskimi dostarczamy nasze produkty szybko i w bardzo konkurencyjnych cenach.

ogólne warunki sprzedaży

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami

województwa

zachodniopomorskie, lubuskie, wielkopolskie, kujawsko-pomorskie, łódzkie, dolnośląskie, opolskie, śląskie

pomorskie, warmińsko-mazurskie, mazowieckie, podlaskie, lubelskie, świętokrzyskie, podkarpackie, małopolskie

×

Masz pytania? Zadzwoń

województwa

zachodniopomorskie, lubuskie, wielkopolskie, kujawsko-pomorskie, łódzkie, dolnośląskie, opolskie, śląskie

531 593 200

pomorskie, warmińsko-mazurskie, mazowieckie, podlaskie, lubelskie, świętokrzyskie, podkarpackie, małopolskie

512 844 162